TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Çerkeş

ESKİ ÇARŞI SİL BAŞTAN YENİLENİYOR

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı 2019 yerel seçimlerinde Çarşı içi dükkanlarının Çerkeş Mimarisine uygun hale getirileceğinin sözünü vermişti. Proje Onaylandı Kültür ve Turizm Bakanlığı – Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve..

ESKİ ÇARŞI SİL BAŞTAN YENİLENİYOR

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı 2019 yerel seçimlerinde Çarşı içi dükkanlarının Çerkeş Mimarisine uygun hale getirileceğinin sözünü vermişti.

Proje Onaylandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı – Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Çerkeş Belediyesi tarafından ortak karşılanacak olan  Eski Çarşı Sokak Sağlıklaştırma Çalışması projesi onaylandı.

Önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacak olan Sokak Sağlıklaştırma Çalışması projesinde ki  136 adet dükkan mülk sahiplerinden onay alınarak tamamen ücretsiz olarak yapılacağı belirtildi. Proje kapsamında dükkanların ahşap çatısı, kiremitleri, cam ve çerçeveleri yenilenerek sil baştan  Çerkeş’in tarihi dokusuna uygun olarak restore edileceği öğrenildi.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ; “Kültür ve Turizm Bakanımız Sn. Mehmet Nuri Ersoy’u ,Milletvekilimiz Sn Salim Çivitçioğlu ile birlikte ziyaret ettik.

İlçemizde restorasyonuna başlayacağımız “konaklar” ,”eski Çarşının “aslına uygun sağlıklaştırılması,”4. Murat camii ve hamamının “restorasyonu ve rekontruksiyon çalışmaları İle “Kara elmas treni” İçin görüşmeler yaptık.

#Hedefimiz Kadim tarihimizle Çerkeşimizi kültür ve turizm bölgesi yapmak.

Yakın ilgisi ve destekleri için Bakanımız Sn Mehmet Nuri Ersoy ve Bakan Yardımcımız Sn. Nadir Alpaslan’a teşekkürlerimi sunuyorum.” açıklamalarında bulundu.

 

 

YORUMLAR (1)

  1. Yasin diyorki:

    Bir Çerkeşli olarak çok sevindim nekadarda İstanbul’da yasasamda Çerkes adına yapılan olumlu olan herşey beni mutlu ediyor

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL