TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Çankırı Çerkeş SonDakika

2022 YKS TERCİHLERİNDE ÇERKEŞ MESLEK YÜKSEK OKULU FULL ÇEKTİ

2022 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı sonucunda yapılan tercihlere göre Çerkeş Meslek Yüksek Okulu Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümüne 25 kontenjana 25 + 1 okul birincisi 26 öğrenci, Evde Hasta Bakımı..

2022 YKS TERCİHLERİNDE ÇERKEŞ MESLEK YÜKSEK OKULU FULL ÇEKTİ
2022 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı sonucunda yapılan tercihlere göre Çerkeş Meslek Yüksek Okulu Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümüne 25 kontenjana 25 + 1 okul birincisi 26 öğrenci, Evde Hasta Bakımı Bölümüne 50 kontenjana 50 + 2 okul birincisi, Evde Hasta Bakımı 2. Öğretime 40 kontenjana 40 + 1 okul birincisi, Yaşlı Bakımı bölümüne 45 + 2 okul birincisi Çerkeş Meslek Yüksek Okulu bölümlerini tercih ederek toplamda 166 öğrenci ile %100 doluluk oranıyla Çerkeş MYO kontenjanını doldurdu.
Geçtiğimiz mart ayı içerisinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ve Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı ile birlikte eğitimin Çerkeş’te devam etmesi için Çerkeş Belediyesi Hizmet binasının üniversiteye devrinin protokol sözleşmesi imzalanmıştı. Temmuz ayı içerisinde Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın talimatlarıyla Çerkeş Belediyesi Hizmet birimleri binayı komple boşaltarak geçici olarak Işıklar Konağında hizmetlerine devam edeceklerini açıklamışlardı. Çerkeş Belediyesi Hizmet binasında tadilat çalışmaları başlatıldı ve çalışmalar eylül ayına kadar tamamlanması planlanıyor.
Çerkeş Meslek Yüksek Okulu 3 ayrı bölüm ile 2022 yılı Eylül ayında Çerkeş’te eğitime başlayacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL