TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Çankırı Siyaset SonDakika

Av. ABDULKADİR ÇELİK GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti 7. Olağan Çankırı İl Kongresi Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonunda kalabalık bir katılım ile gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik güven..

Av. ABDULKADİR ÇELİK GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti 7. Olağan Çankırı İl Kongresi Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonunda kalabalık bir katılım ile gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik güven tazeledi.

Kongreye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı bağlantı ile katılarak, “Vizyonu olan tek parti AK Parti’dir, Cumhur İttifakı’dır. Cumhur İttifakı ile birlikte hep daha ileriye gideceğiz, daha büyük projelere imza atacağız” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Çankırı 7. Olağan İl Kongresine canlı bağlantı ile katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik ve partilere 2023’te cumhur ittifakı olarak Çankırı’dan ful çıkmak istediklerini ifade ederek, söz istedi.

Tek liste ile gidilen kongrede yeniden güven tazeleyen mevcut İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik ise kongrede yaptığı konuşmada, “Biz siyasetçiler kongreleri genellikle bir bayrak yarışına benzetiriz. Bayram ve düğünlerde nasıl herkes mutluysa AK Parti kongrelerinde herkes mutludur, çünkü AK Parti kongrelerinin kazanını olur kaybedeni olmaz. Her şartta kongreler yeni başlangıçtır, bir tazelenmedir. Bu kongremizde de ortaya çıkacak olan heyecan, coşku ve tazelenme ile hep birlikte yeni hedeflerimize yürüyeceğiz. AK partili olmak, bu misyon içinde yer almak bu harekete destek vermek bir ayrıcalıktır. AK Parti herhangi bir parti değildir. Genel Başkanımızın liderliğinde ve önderliğinde ilkeleri ile yürüyen bir partidir. AK davanın neferleri inandığı yolda yürürken kısır çekişmelere müsaade etmez. Bu yüzden kısır çekişmelerle vakit kaybedecek durumda değiliz. Teşkilatların her kademesinde verilen her görevi layıkıyla yapma ve gerektiğinde bu görevi devretme bilincine sahip ‘görev istenmez, verilir’ ilkesiyle yetişmiş, ben yok biz varız geleneğinin temsilcisi bizler için temel amaç, halka hizmet davasında, bu kutlu hareket içinde yer alarak, hayır dualar alacak hizmetlere vesile olmaktır” ifadelerine yer verdi.

Çankırı Milletvekili Salim Civitçioğlu;

“Gözlerinin içine baktığımızda Şerife Bacıları, Sultan Alparslanları, Fatih Sultan Mehmetleri, Recep Tayyip Erdoğanları gördüğüm gençlik bizde her zaman sizlerin yanındayız. Emrinizdeyiz… Çok kıymetli divan, Kıymetli genel başkan yardımcılarım, çok kıymetli genel merkez başkan yardımcılarım, Kıymetli Milletvekillerim, çok kıymetli İl başkanlarım,  belediye başkanlarım, partimizin değerli teşkilatları, Milliyetçi Hareket Partisinin değerli İl Başkanı, sivil toplum kuruluşlarının kıymetli üyeleri yöneticileri, kadın gençlik il ilçe  başkanlarımız, İl genel meclis üyelerimiz, ÇANDEFimizin çok kıymetli başkanı, Korgundan, Ilgazdan, Kurşunludan, Bayramörenden, Atkaracalardan, Çardaklıdan, Çerkeşten, Saçaktan, Ortadan, Yaylakentten, Şabanözüden, Eldivandan, Yapraklıdan, Kızılırmaktan buraya gelerek bu salonu coşkuyla dolduran çok kıymetli delegelerim, Çok kıymetli muhtarlarım her birinizi saygıyla sevgiyle muhabbetle selamlıyorum. Hoş geldiniz şerefler verdiniz. Sözlerime başlamadan önce içinde bulunduğumuz Koranavirüs salgınından etkilenen ve hayatını kaybeden kardeşlerimize Allahtan rahmet ailelerine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Burada bulunan her bir arkadaşımın en büyük meselesi sorumluluğunu üstlendiğimiz bu kutlu davaya hizmet etmek ve milletimizin gönlünü kazanmaktı. 18 yıldır bizi iktidara getiren milletimize bu bizim vefa borcumuzdur. Hakkın ve halkın rızasını kazanacak işler yapmaya devam ettiğimiz sürece daha nice 18 yıllar göreceğimize hiç şüphem yoktur. Çankırı’mızın 11 ilçe 3 belde ve 371 köyünün tamamı ziyaret edilerek köy halkı ve ihtiyar heyetinden sorun ve sıkıntıları dinlenerek sorunlar çözülmeye devam ediyor. 15 Temmuz 2016 da gece saat 22 :30  – 23:00’da Çankırı meydanında gerçekleştirilen Cumhur ittifakının kalesi olan Çankırı’dan dünyadaki vesayet odaklarına ve o vesayet odaklarının Türkiye deki maşalarına diyoruz ki Ezanımızı dindiremeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, bizi bize düşüremeyeceksiniz vatanımızı bölemeyeceksiniz diyorum. 7. Olağan İl Kongremizin Çankırı’mıza Ülkemize hayırlı olmasını diliyor. Emeği geçen tüm teşkilat mensubu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Ak Parti Grup Başkanvekili Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ;

“Çok değerli Divan, Çok değerli Ak Parti Genel Sekreterimiz, Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız, Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcımız, Çok değerli Milletvekili arkadaşlarım, çok değerli önceki dönem ve şuan görevi devralacak olan il başkanlarım,  Kastamonu il başkanım, MHP İl başkanım,  değerli belediye başkanlarım, gençlik kolları ve kadın kolları başkanlarım, değerli muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarının değerli güzide yöneticileri, kıymetli basın mensupları, değerli hanımefendiler , beyefendiler ve  2053 ve 2071’i emanet edeceğimiz sevgili gençler hoş geldiniz Safalar getirdiniz. Öncelikli olarak Koronodan nasibini almış bir kardeşiniz olarak 58 gün boyunca tedavim sırasında dualarınızı eksik etmediğiniz için dualarınızla manevi güç verdiğiniz için ve dua edin ki kabul edeyim icabet edeyim ayetinin tecellisini bizzat hakkel yakin yaşadığımız için ayrı ayrı teşkilat mensuplarımıza, Çankırılı hemşehrilerime, aziz ve asil milletimize huzurlarınızda canı gönülden teşekkürlerimi arz ediyorum. Evet değerli gençler değerli hazirun, önemli bir dönemi hep beraber yaşıyoruz. Sayın Liderimiz Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hepimize öğrettiği şu sembol işaret bize 4 kırmızı temel çizgimizi hatırlatıyor. 1- Tek Milletiz 2-Tek Bayrağımız 3- Tek Vatanımız 4- Tek Devlet. 15 Temmuz da Cumhur İttifakının sesini Çankırı Meydanından hep birlikte elhamdülillah bütün insanlığa haykırma imkanını bahşeden Allah’a sonsuz hamdü senalar olsun diyorum. ” ifadelerine yer verdi.

İl Disiplin Kurulu:
Arif Yüksel, Hüseyin Sipahi, Halit Altun, Tahir Kavukçu, Hasan Özler

Büyük Kongre Delegeleri:
Abdulkadir Çelik, Melike Çilhan, İsmail Çiftçi, Mustafa Çıbık

AK Parti Çankırı İl Yönetimi şu isimlerden oluştu:

Başkan: Abdulkadir Çelik

Yönetim Kurulu: Metin Küçükertan, İsmail Portakal, Burak Burut, Kasım Emre Şan, Nurhayat Koç, Muzaffer Derelli, İsmail Karabasmaz, Şerafettin Erdoğan, Mehmet Ekşi, İsmail Ergün, Yavuz Atasever, Hakan Şekerci, Filiz Subaşı, Fahri Astarlıoğlu, Seyit Koç, Sema Yiğit, Sadık Doğan, İsmail Kayabaşı, Halil Demir, Ramazan Arslan, Sadık Demirtaş, Şükür Satılmış, Ahmet Absarılıoğlu, Kemalettin Din, Osman Nuri Uçak, Fatih Şimşek, Üzeyir Güzel, Miyase Nur Erciyez Çapraz, Niyazi Buğra Akkuş, Nizamettin Ünal, Sefer Ayar, İlhan Çakır, Serkan Derviş, Ömer Korkmaz, Melike Nur Oruç, Bedriye Sezgi Aktaş, İrem Nur Efe, Halil Rıfat Uysal ve Mehmet Ünal.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL