TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Çankırı Çerkeş

BAŞHEKİM UZM. DR. SEMRA KINDAP’TAN PANDEMİ UYARISI

Çerkeş Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Semra KINDAP(Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanı), İlçemizdeki virüsün bu hızla artması halinde yasaklamaların tekrar geri gelebileceğini söyledi. Çerkeş’in Sesine konuşan Başhekim Semra Kındap ”..

BAŞHEKİM UZM. DR. SEMRA KINDAP’TAN PANDEMİ UYARISI

Çerkeş Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Semra KINDAP(Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanı), İlçemizdeki virüsün bu hızla artması halinde yasaklamaların tekrar geri gelebileceğini söyledi.

Çerkeş’in Sesine konuşan Başhekim Semra Kındap ” Çerkeş ilçemizde son on gün öncesinde vaka sayımız sıfır iken ne yazık ki şuan ilçemizde vaka sayısı 16 ya yükselmiştir.  Hastanemizden son bir haftada üç vatandaşımız taburcu olmuş, şu an bir hastamız hastanemizde kontrol altında tedavi görmektedir. Çerkeş ilçemizde şu ana kadar mutasyonlu virüse rastlanılmamıştır.  Vatandaşlarımızın en küçük bir belirtide mutlaka Hastaneye başvurmalarını öneriyoruz. Vatandaşlarımızın hem kendi sağlığı hem de çevresinde ki insanların hayatını düşünmesi açısından maske takması, mesafe ve temizlik kurallarına uyması hayati önem arz etmekte.  Vatandaşımızın pandemi hususunda alınan kurallarda kesinlikle gevşeklik göstermemesi gerekiyor. Sosyal mesafeyi mutlaka koruyalım” dedi.

Çerkeş Devlet Hastanesi Müdürü Mustafa OKUR “ Devlet Hastanemiz sürecin en başından bu güne kadar pandemi kurallarına uyarak vatandaşlarımıza hizmet veriyor, Ocak, Şubat ve Mart aylarında Çerkeş ilçemizde 2500 ün üzerinde 65 yaş üzeri vatandaşımız aşılanmış olup, sıra ile  aşılama çalışması devam etmektedir. Güzel yarınlar için virüse dur demek bizim elimizde. “MASKE, MESAFE ve TEMİZLİK” kuralına uyalım” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Geçtiğimiz hafta yayımlanan haftalık vaka artış raporunda en çok vaka görülen 5 şehir Çankırı, İstanbul, Kastamonu, Erzincan ve Yalova olarak açıklamıştı.

 

YORUMLAR (1)

  1. Yavuz diyorki:

    Açıklamalarınız için teşekkürler ne kadar bilinçli olursak ve kurallara uyarsak o kadar sağlıklı yaşarız..

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL