TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
SonDakika

BİTLİS’TE HELİKOPTER KAZASI : 9 PERSONEL ŞEHİT, 4 PERSONEL YARALI

Milli Savunma Bakanlığından yapılan son dakika açıklamasında Bingöl’den acı haber geldi. MSB’den yapılan açıklamada, “Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir..

BİTLİS’TE HELİKOPTER KAZASI : 9 PERSONEL ŞEHİT, 4 PERSONEL YARALI

Milli Savunma Bakanlığından yapılan son dakika açıklamasında Bingöl’den acı haber geldi.

MSB’den yapılan açıklamada, “Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir.” bilgisi verildi.

 

Bingöl’den kalkan askeri helikopter kaza kırıma uğradı

“Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır. Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir. Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz.”

Bingöl helikopter kazası şehit ve yaralıların isimleri

Bingöl’den gelen acı haber Türkiye’yi yasa boğdu. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada helikopterin kaza kırıma uğradığı belirtilirken Bingöl – Bitlis hattında helikopter kazasında şehit olan askeri personelin isimleri ve yaralılar hakkında henüz detaylı bilgiye yer verilmedi.

KAHREDEN HABER SONRASI TAZİYE MESAJLARI PEŞ PEŞE GELDİ

 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Bingöl’den Tatvan’a doğru havalanan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait helikopterin düşmesi sonucu 9 kahraman askerimizin şehadet haberi yüreklerimizi dağladı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.” ifadelerini kullandı.

 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Bitlis’ten Tatvan’a giden askeri helikopterin kazaya uğraması sonucu 9 kahraman askerimiz şehit oldu, 4 askerimiz yaralandı. Milletimizin ve Kahraman Silahlı Kuvvetlerimizin başı sağolsun. Şehitlerimize rahmet olsun. Yaralılarımıza acil şifa diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, “Bitlis’ten gelen helikopter kazası haberi yüreklerimizi dağladı. Şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.” açıklamasını yaptı.

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere havalanan helikopterin düşmesi sonucu şehit olan kahraman askerlerimizin acısı yüreklerimizi yaktı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL