TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Çerkeş

BİZİM NEYİMİZ EKSİK ?

  İnsan önce hayal eder, destek görür, başarır ve sadakat gösterir. Bizim eksiğimiz hayal kuramamak. Kurduğumuz hayalleri toplum içinde anlatmak pek kolay değildir. Genelde ön yargıyla yaklaşılır. O kurduğunuz düşün..

BİZİM NEYİMİZ EKSİK ?

 

İnsan önce hayal eder, destek görür, başarır ve sadakat gösterir. Bizim eksiğimiz hayal kuramamak. Kurduğumuz hayalleri toplum içinde anlatmak pek kolay değildir. Genelde ön yargıyla yaklaşılır. O kurduğunuz düşün nasıl gerçekleşebileceğinden değil de hemen nasıl akamete uğrayacağından söz edilir. Yüz yıl önce birisi bize ilerleyen çağda binlerce kilometre uzaktaki insanların birbirlerini istediklerini zaman görüntülü arayabileceklerini söyleseydi tepkimiz ne olurdu? Bu kesin deli bile diyebilirdik. Hal böyle olunca düşlerimiz daha kelimelere dökülmeden eriyip gidiyor, kendine uygun yaşam alanı bulamıyor. Asıl olması gereken insanın kulağa çılgınca gelse bile her ne hususta olursa olsun özgürce hayal kurabilmesidir.

Çerkeş örneği üzerinden gitmek istiyorum. Çerkeş neden daha gelişmiş, imrenilen bir yer haline gelmesin? Yeter ki çocuklarımız ve gençlerimiz desteklensin. Onların hayallerine toplumda yer verilsin. Şahsen tanıdığım pırıl pırıl Çerkeşli gençlerimiz var. Yükselen nesil her daim geleceğin teminatıdır. İşte toplum olarak bu gençlerimize destek verirsek onlar da başarır dolayısıyla çok güzel yerlere gelirler. İşte son olarak, verilen kıymetli desteklerle belirli noktalara ulaşmış gençlerimiz sadakatlerini Çerkeş’e katkıda bulunma yönünde kullanacaktır. Her şeyden önce bu insan içgüdüsünün bir gereğidir. Kimi genç Çerkeş’e gelir fabrika açar ekmek kapısı olur, kimisi üniversite açılma sürecinde katkıda bulunur, kimisi de gelir Çerkeş’in turizm potansiyelini artırır. Bu söylediklerim hayalin değil bizzat realitenin kendisidir. Bahsettiğim hayal kurmak, destek vermek, başarmak ve sadakat göstermek birbirleriyle yakından ilişkilidir. Bir silsile halindedirler ve birisi dahi eksik olsa zincir bozulur nitekim gençlerin sadakat göstermesi artık hayal olur. Refah düzeyini artırmak isteyen her toplumun ayrışmaya değil aksine, birbirini desteklemeye ihtiyacı vardır. Gençlerimize sahip çıkalım.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL