TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Çankırı Çerkeş

ÇERKEŞ HACILAR BARAJINA START VERİLİYOR

Orman ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli 13 Mart 2019 tarihinde Çerkeş’e gelerek Ulusuyu Islah Projesi, Hacılar Barajı, Hayvan Pazarı ve Akhasan Barajı Mesire Alanı Projesi’nin yapımı için söz vermişti.  ..

ÇERKEŞ HACILAR BARAJINA START VERİLİYOR

Orman ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli 13 Mart 2019 tarihinde Çerkeş’e gelerek Ulusuyu Islah Projesi, Hacılar Barajı, Hayvan Pazarı ve Akhasan Barajı Mesire Alanı Projesi’nin yapımı için söz vermişti.

 

Bakan Pakdemirli sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ; “ Çankırı’ya Hayırlı Olsun. 4 Milyon 500 bin TL bedelli Çankırı Çerkeş Hacılar Barajı Projesi ile 2 bin 46 hektar alan sulanacak. Su vatandır. Çankırı’ya şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun. “ açıklamalarında bulundu.

 

Ak Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Salim Civitçioğlu ve Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı Çerkeş Hacılar Barajı Projesinin müjdesini sosyal medya hesaplarından paylaşarak duyurdular.

 

Hacılar Barajı; Çankırı İli Çerkeş İlçesi’nde Hacılar Köyü’nün yaklaşık 3,0 km kuzeyinde Hacılar Deresi üzerinde yer alıyor. Sulama alanı Çerkeş İlçesi ve köylerine ait arazileri kapsıyor. Ayrıca Çerkeş, Atkaracalar, Kurşunlu ve Ilgaz ilçelerimizin yanı sıra Saçak ve Çardaklı beldelerimizde Hacılar barajından arıtılmış içme suyuna kavuşturulacak.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL