TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Çankırı Çerkeş

ÇERKEŞ MESLEK YÜKSEK OKULU ÇERKEŞ’TE EĞİTİME BAŞLIYOR

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ile imzaladığı protokol çerçevesinde, Çerkeş Meslek Yüksekokul’nun kullanımı amacıyla mevcut Belediye binasını üniversiteye devretti. Devir sözleşmesi gereği mevcut..

ÇERKEŞ MESLEK YÜKSEK OKULU ÇERKEŞ’TE EĞİTİME BAŞLIYOR

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ile imzaladığı protokol çerçevesinde, Çerkeş Meslek Yüksekokul’nun kullanımı amacıyla mevcut Belediye binasını üniversiteye devretti. Devir sözleşmesi gereği mevcut binada Nisan-Mayıs-Haziran ayında yapılacak tadilatlar sonrasında Başkanlık Makamı dahil olmak üzere tüm birimler boşaltılacak ve bina yeni haliyle Temmuz 2022’de üniversiteye teslim edilecek.

DEVİR İMZALARI ATILDI

Konuya ilişkin Çankırı Karatekin Üniversitesi, Çerkeş Kaymakamlığı ve Çerkeş Belediyesi arasında üçlü işbirliği protokolü imzalandı.
ÇAKÜ Rektörlük makamında imzalanan “Çerkeş Meslek Yüksek Okulu yer Tahsisi Protokolü”ne Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ve Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı birlikte imza attılar.

Protokol,imzalayan üç kurumun işbirliğiyle, Çerkeş Meslek Yüksekokulu için Çerkeş Belediyesinin tahsis edeceği binanın, Çerkeş Kaymakamlığı tarafından imkanlar dahilinde personel desteğinin, öğrencilere sunulacak barınma, ulaşım, sosyal ve kültürel hizmet ve taleplerin, Çerkeş ilçesindeki öğrencilerin yeme içme ihtiyaçlarının karşılanabilmesini lokanta, kafe, yemekhane gibi mekanların yeterliliklerinin sağlanmasını içermekte.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı  Belediye Başkanı olarak uzun süredir hem kendisinin hayali hem Çerkeş halkının isteği olan Meslek Yüksekokulunun artık Çerkeş’te eğitim vermesinin mutluluğunun tarif edilemez olduğunu söyledi.

Başkan Sopacı, “ Bu iş bizim en büyük hayallerimizden birisiydi. Uzun bir sürecin ardından bu şekilde sonuçlandığı için çok mutluyuz. Sayın Rektörümüze bu anlamda ortaya koyduğu irade için teşekkür ediyorum. Protokol ile biz Çerkeş Belediyesi olarak; Çerkeş Belediye Başkanlığına ait mevcut Çerkeş Belediyesi İdris Mah. Hükümet Cad No:60 (69 Ada, 1 Parsel) adresindeki binayı tefrişat hariç tüm yönleriyle eğitim ve öğretime uygun olacak şekilde hazırlayıp 2022 yılı temmuz ayı başında Çankırı Karatekin Üniversitesine bedelsiz ve süresiz olarak tahsis edeceğiz. Çerkeş Meslek Yüksekokulu adına 2 (iki) yıl içinde yeni bir bina yaparak bedelsiz ve süresiz tahsis edilmesi için gerekli girişimlerde bulunacağız. Çerkeş Belediye Başkanlığı olarak öğrenci ve personelin barınma ihtiyacını karşılayacak şekilde yurt, apart, daire gibi barınma mekanlarının oluşturulmasında ve yerel müteşebbisler aracılığıyla hayata geçireceğiz. Yani Çerkeş Belediyesi olarak üzerimize ne düşerse yapacağız. Bu müjdeli haberin Çerkeş’imize hayırlı olmasını diliyor başta Sayın Rektörümüz olmak üzere emeği geçen herkese ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

İKİ YENİ BÖLÜM GELİYOR…

Çerkeş Meslek Yüksek Okulu bünyesinde iki bölüm olacak. ‘Evde Bakım Hizmetleri’ bölümü ile ‘Yaşlı Bakım Hizmetleri’ bölümünde eğitim alacak toplam öğrenci sayısının 160 olduğu belirtilirken, halen ‘Endüstriyel Seramik Bölümü’ öğrencileri eğitimlerine devam ediyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL