TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Çerkeş SonDakika

ÇERKEŞİM BEYAZ GELİNLİK SANA ÇOK YAKIŞTI

Geliyor, yağdı, yağacak… Okullar tatil olur mu ? Yeterince yakacağımız var mı ? gibi merak ve kaygı içeren yorumlar, kış mevsimi ve karla birlikte gündemimize oturuyor… Kar, Kış, Kıyamet denilince..

ÇERKEŞİM BEYAZ GELİNLİK SANA ÇOK YAKIŞTI

Geliyor, yağdı, yağacak… Okullar tatil olur mu ? Yeterince yakacağımız var mı ? gibi merak ve kaygı içeren yorumlar, kış mevsimi ve karla birlikte gündemimize oturuyor… Kar, Kış, Kıyamet denilince akla gelen ilk yer ÇERKEŞ olur bizim buralarda….

Ben Arda Acar, tutmuş olduğum günlükten bir kesitini sizinle paylaşmak istedim. Doğduğum ve doyduğum memleketim Çerkeş’imizin kış  güzelliklerinden bahsetmek istiyorum sizlere. Dokusunda Tarih, Kokusunda Anadolu olan Çerkeş’te kış mevsimi, zorluklarının yanı sıra güzellikleriyle de yaşanıyor. 4 Mevsiminin de  güzel olduğu ama kış mevsiminin bir başka güzel olduğu bir yıl içerisindeyiz. Kar yağışının ardından ilçemizde etkili olan dondurucu soğuklar sebebiyle gece hava sıcaklığı sıfırın altında -15 -20 derecelere kadar düşüyor. Hava sıcaklıkları eksi değerde seyrederken, Çerkeş’imizin manzarası adeta ünlü ressamların çizdiği portrelere benziyor. Bembeyaz zemin üzerinde yükselen kırağı ile kaplı ağaçlar, konaklar masalsı görüntüler oluşturuyor.  Evlerin bembeyaz çatılarından yükselen soba dumanı  içimizi ısıtıyor. Çerkeş’im beyaz gelinlik sana çok yakıştı.

Haydi çocuklar alın elinize leğen, poşet, tepsi,  ve kızaklarınızı doya doya kande bayırından kayın kaya bildiğiniz kadar.

Evet şimdi önümüzdeki günlerde Çerkeş’imizin püsküllü manzaralarına şahit olacağız…

Kalın Sağlıcakla.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL