TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Çerkeş

ÇERKEŞ’İN BENDEKİ YERİ

  Bu son derece anlamlı platformdaki ilk yazımda Çerkeş’in benim için anlam ve önemini belirten bir yazı kaleme almak istedim. Şimdiden keyifli okumalar dilerim. Bir sonraki yazılarda buluşmak dileğiyle. Her..

ÇERKEŞ’İN BENDEKİ YERİ

 

Bu son derece anlamlı platformdaki ilk yazımda Çerkeş’in benim için anlam ve önemini belirten bir yazı kaleme almak istedim. Şimdiden keyifli okumalar dilerim. Bir sonraki yazılarda buluşmak dileğiyle.

Her insanın hayatında mutlaka iz bırakan bazı yerler vardır. Benimkini sorarsanız düşünmeden Çerkeş derim. Hayatımda büyük yer edinecek bu topraklara yaklaşık 7-8 yaşlarında ayak bastım. Tam da karakterimin şekillenmeye başladığı yıllar diyebilirim. Takdir edersiniz ki insanın büyüdüğü çevre, etkileşime girdiği insanlar ve yetiştiği toplum o insan nezdinde vücut bulur. Ben de şüphesiz kendimde Çerkeş’ten bir parça taşıdığımı söyleyebilirim.

Hani büyükşehirlere gidip alamadığınız, hissedemediğiniz samimiyet duygusu vardır ya işte bu sıcak ortam Çerkeş’te yeterince var. Ben komşuluk ilişkileri, yardımlaşma ve bağ kurma nedir burada öğrendim. Yenimahalle’de bulunduğum süre boyunca hayatıma paha biçilemeyecek kadar güzel insanlar kattım. Tüm komşuların bir araya gelip vakit geçirdiklerini, birbirlerine zor zamanda yardım ettiklerini ve elinde tuttuğunu paylaştığını gördüm. Paran yoksa kimsenin yüzüne bakmadığı günümüzde Çerkeşli esnafımızın insanları idare ettiğini gördüm. İş yeri-müşteri ilişkisinden çok ‘içimizden biri’ tanımına şahit oldum. Tüm bunlar karşısında kendimi artık bu yörenin havasını derinden solumuş biri olarak gördüm. Öyle ki bu bana bir bakıma sorumluluk bilinci kazandırdı. Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle ki Çerkeş dışına gittiğim her ortamda burayı temsil ettiğimin farkına vardım. Bana birçok güzellikler katan bu müstesna memleketi elimden geldiğince güzel temsil etmeye çalıştım ve hala devam etmekteyim. İlk olarak hocalarımdan başlayarak üzerimde emeği bulunan herkese çok teşekkür ederim.

Çerkeş anlatmakla bitmez benim için. Zaman geçer fakat anılar baki kalır. Ben nereye gidersem Çerkeş’in de benimle birlikte geleceğini biliyorum. Tüm Çerkeş halkına kucak dolusu sevgi ve selamlarımı yolluyorum.

Abdurrahman ADIGÜZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL