TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Çerkeş

ÇERKEŞ’TE SOKAK HAYVANLARI SORUNU ÇÖZÜLÜYOR MU ?

 Çerkeş Tarım İlçe Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü gözetiminde Çerkeş Belediyesi ekiplerince   07.03.2022 tarihinden itibaren, yaralı, bakımsız, hasta ve bakıma muhtaç sokak hayvanları toplanıp resmi yollar ile Çankırı Hayvan Barınağına..

ÇERKEŞ’TE SOKAK HAYVANLARI SORUNU ÇÖZÜLÜYOR MU ?

 Çerkeş Tarım İlçe Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü gözetiminde Çerkeş Belediyesi ekiplerince   07.03.2022 tarihinden itibaren, yaralı, bakımsız, hasta ve bakıma muhtaç sokak hayvanları toplanıp resmi yollar ile Çankırı Hayvan Barınağına götürülerek koruma altına alınacağı belirtildi. Diğer yandan bugün Sahipsiz Sokakta Kalanlar Derneği gönüllüleri ilçemizin bazı noktalarında sokak hayvanlarını besleyerek vatandaşın istek ve şikayetlerini dinledi.

Çerkeş ilçemizde çok fazla olan sokak hayvanları sabah işe giden vatandaşları, sabah erken saatlerinde Okula giden öğrencileri korkutarak tedirgin ettiği Çerkeş halkı tarafından gözlemleniyor. Kaymakamlık ve Belediye yetkililerine sayısız şikayetler gelmekte olduğu tüm ilçe tarafından biliniyor.

Sokak hayvanları derneğinin köpeklerin kısırlaştırılarak tekrar doğasına salınma talepleri, sokak hayvanlarını toplattırmama istekleri vatandaşın ise sokak hayvanlarından rahatsızlığı’na yapılan çalışmalar umarız yararlı olur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL