TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Çankırı Çerkeş Foto Galeri SonDakika

HAFTA SONU ÇANKIRI’YA KAR GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, aralarında Çankırı’nın da bulunduğu 7 ilde hava sıcaklıklarının azalacağını ve kar yağışı etkisi altına gireceği belirtildi. Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak illerinde halen mevsim normallerinin..

HAFTA SONU ÇANKIRI’YA KAR GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, aralarında Çankırı’nın da bulunduğu 7 ilde hava sıcaklıklarının azalacağını ve kar yağışı etkisi altına gireceği belirtildi. Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak illerinde halen mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklıklarının, Cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak azalacağı tahmin ediliyor.

Yapılan açıklamada, Balkanlar üzerinden gelecek yağışlı sistemin etkisiyle, sıcaklıkların Cuma’dan itibaren bölgede 6 ila 15 derece azalarak, mevsim normalleri civarına ve yer yer altına ineceği kaydedildi.

Yoğun Kar Yağışı Bekleniliyor
Pazar günü Karadeniz üzerinden gelecek sistemin ve kuvvetli poyrazın etkisiyle Batı Karadeniz başta olmak üzere, kuzey ve iç bölgelerin tamamının kar yağışının etkisi altında kalması, Pazartesi gününden itibaren kuzey ve iç kesimlerde soğuk havanın artması ile birlikte kar yağışlarının aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde Çerkeş ilçemizde etkili olan kar yağışı sonrası kartpostallık görüntüler oluşmuştu. Çerkeş  ilçemizde etkili olan  kar yağışı  ilçeye ayrı bir güzellik kattı.

Yoğun yağışla beyazın hakim olduğu ve kartpostallık görüntülerin oluştuğu ilçede oturma bankları, kamelyalar ve ağaçlar kara gömüldü.

Kar yağışından sonra güneşli havanın hakim olduğu ilçede, çocukların sevinci görülmeye değerdi, çocuklar karda doyasıya eğlendi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL