TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
SonDakika

Kızılcahamam’da 20 İşyeri Kül Oldu

Kızılcahamam kasaplar çarşısında çıkan yangın sonucu itfaiye ekiplerinin 2 saatlik müdahaleye rağmen yangın kontrol altına alınamadı. 20 dükkan kül oldu. Yangında hasar gören dükkan sahiplerine Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman ACAR..

Kızılcahamam’da 20 İşyeri Kül Oldu

Kızılcahamam kasaplar çarşısında çıkan yangın sonucu itfaiye ekiplerinin 2 saatlik müdahaleye rağmen yangın kontrol altına alınamadı. 20 dükkan kül oldu. Yangında hasar gören dükkan sahiplerine Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman ACAR ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur YAVAŞ destek çıkacağını açıkladı.

Ankara‘ nın Kızılcahamam merkez ilçesinde, bir dükkanda çıkan yangın, diğer iş yerlerine de sıçradı. Alevler, itfaiye ekiplerinin 2 saatlik müdahalesiyle söndürülürken, 20 iş yeri kullanılamaz hale geldi.

İlçe merkezindeki Çarşı’da, bazlama satışı yapan bir dükkanda , saat 05.00 sıralarında, yangın çıktı. Diğer iş yerlerine de sıçrayan alevleri görenlerin ihbarıyla çarşıya, itfaiye ekipleri sevk edildi.

Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın, ekiplerin yaklaşık 2 saat süren çalışması sonucu kontrol altına alınıp, söndürüldü.

Yangında 20 iş yeri, kullanılamaz hale gelirken, çıkış nedeniyle ilgili inceleme başlatıldı.

Yangının ardından Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman ACAR sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ” Yangın nedeniyle kullanılamaz hale gelen Kasaplar Çarşısı’nın yerine Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız eliyle inşa edeceğimiz, ilçemize yakışacak, sağlam ve güvenli yeni iş yerlerini en geç yıl sonuna kadar tamamlayarak esnaf kardeşlerimize teslim edeceğiz. ” dedi.

Süleyman ACAR,  Kasaplar Çarşısındaki Esnafın mağduriyetini gidermek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından, İçişleri Bakanlığından, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından mağdur olan esnaflara toplam 3 milyon 300 bin lira taşınma ve kira desteği sağlanacağını bildirdi.

ABB Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesabından paylaşmış olduğu ” Kızılcahamam’daki yangına 14 araç 37 personel ile müdahale ettik. Yangın kontrol altına alınmış olup bölgedeki soğutma çalışmalarımız sürmektedir. Büyükşehir Belediyesi olarak maddi ve manevi elimizden gelen tüm desteklerle esnaf ve hemşehrilerimizin yanında olmaya hazırız. ” sözleri ile Kızılcahamam esnafına destekte bulunacağını dile getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL