TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Çerkeş

KOCA İLÇEDE HİÇ İŞSİZ KALMADI, DIŞARIDAN SERVİSLE GELİYORLAR

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2021 aralık ayı işsizlik rakamlarına göre Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı  3 milyon 794 bin kişi olarak açıklanırken Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde..

KOCA İLÇEDE HİÇ İŞSİZ KALMADI, DIŞARIDAN SERVİSLE GELİYORLAR

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2021 aralık ayı işsizlik rakamlarına göre Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı  3 milyon 794 bin kişi olarak açıklanırken Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde işçi bulma sıkıntısı yaşanıyor.

Çerkeş Belediye Başkanı ve aynı zamanda Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Hasan Sopacı Çerkeş’te işsizliği tamamen ortadan kaldırdı.

Çerkeş Organize Sanayi Bölgesinde artan yatırımlar sayesinde ilçede işsizliğin kalmaması üzerine sanayiciler, çevre illerden ve ilçelerden (Karabük-Eskipazar-Atkaracalar-Kurşunlu-Kızılcahamam) “taşımalı sistem”le iş gücü ihtiyaçlarını karşılamaya başladı.

İSTİHDAM ARTTI

2014 yılında Çerkeş Organize Sanayi Bölgesinden çöp dağları temizlendikten sonra faaliyete geçmesi ve hükümetin sağladığı teşviklerle cazibe merkezi haline gelen Çerkeş’te istihdam sayısı hızla artmaya başladı. Çerkeş Organize Sanayi Bölgesinde şuan yaklaşık 2 bin kişi istihdam ediliyor.

İlçenin hızlı bir büyümeyle yol kat ettiğini dile getiren Başkan Sopacı konuya ilişkin açıklamalarda bulundu,” İlçemiz artık göç alan konuma geldi. İşçi açığımız var diyen Başkan Sopacı sosyal medya hesaplarından Büyüyen ve gelişen Çerkeş Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren fabrikalarda çeşitli branşlarda vasıflı vasıfsız personeller istihdam edilecektir. Türkiye’nin neresinden olursa olsun çalışmak isteyen vatandaşlarımızı Çerkeş ilçemize davet ediyorum.” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL