TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Çankırı Çerkeş

“YUNUS DİYE” ÇOCUK TİYATROSU ÇERKEŞ’TE SERGİLENDİ

  Çerkeş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen “Yunus Diye” adlı tiyatro gösterimi Çerkeş Belediyesi önünde sergilendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Ankara Devlet..

“YUNUS DİYE” ÇOCUK TİYATROSU ÇERKEŞ’TE SERGİLENDİ

 

Çerkeş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen “Yunus Diye” adlı tiyatro gösterimi Çerkeş Belediyesi önünde sergilendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından Yürüyen Tiyatro Etklinlik Programı çerçevesinde “Yunus Diye” adlı çocuk tiyatrosu Çerkeşli çocuklarla buluştu.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı ; “Sevgili Çerkeşli hemşehrilerim hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun. Bu özel ve anlamlı bir günde Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından senaristliğini Erdal Ozan Metin’in ve Yönetmenliğini Caner Kadir Gezener’in yaptığı “ Yunus Diye” adlı bu güzel çocuk tiyatrosunun hazırlanmasında ve sahnelenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Oyunumuzu geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın umudu olan Çerkeşli çocuklarımız ile birlikte izledik ve güzel mesajlar aldık.” dedi.

Çerkeş Belediyesi önünü dolduran  çocukların zaman zaman  kahkaların yükseldiği, oyun sırasında ailelerinde çocuklarıyla pandemi sonrası normalleşmenin keyfini çıkardıkları gözlendi.

ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ, ONLAR İÇİN NE YAPSAK AZDIR

Özellikle kültüre ve sanata önem veren ailelere teşekkür eden Başkan Sopacı Çerkeş’in Sesi Gazetemize yaptığı açıklamada; Katılımlarından dolayı çocuklarımıza ve ailelerine yürekten teşekkür ediyorum. İlçemize de böyle güzellikler yakışır. Çocuklar bizim geleceğimiz. Onlar için ne yapsak az diye düşünüyorum. Onlara sahip çıkar iyi bir gelecek hazırlarsak onlar bizim umudumuz olurlar. Çerkeş’imize yakışır görkemli bir Kültür Merkezi inşa ediyoruz. Halkımızın birçok eksikliğini ortadan kaldıracak olan bu Kültür Merkezinin yapımında sona yaklaştık. İçerisinde Toplantı ve Konferans Salonu, 3 adet 1’i açık düğün salonu, çocuk oyun alanları,mescid, kütüphane, kafeterya ve yaklaşık 100 araçlık otopark kapasitesi olan bir Kültür Merkezi’ni Çerkeşli hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum. İleriki günlerde etkinliklerimiz devam edecek.” diye konuştu.

Çerkeş’in Sesi

www.cerkesinsesi.com

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL